Cicapárna

Már sokadik alkalommal számolunk be olyan érdekességről, amely Japánhoz köthető, ami nem meglepő, hiszen a szigetországban az egyik legfeltűnőbb és legjelentősebb a macskakultusz. Így fordulhat elő, hogy egy vasútállomáson egy cica az állomásfőnök, vagy hogy a macskák gazdaságra gyakorolt hatásával külön tudományág foglalkozik. Japánhoz tartozik egy sziget, melyen több macska él, mint ember, és az egyik nagyváros bevásárló negyedét is bejárhatjuk online az ott élő macskák szemszögéből nézve. Ezúttal egy olyan érdekes találmányról lesz szó, ami minden macskaszerető embernek örömet okozhat.

Japánban elképesztő számú ember él városokban viszonylag kis területen összezsúfolódva. Sokan közülük olyan pici lakásokban laknak, hogy hiába vágynának egy szerető macskára, a berendezések és a szőrös kis négylábú mozgásigénye miatt nem tehetik meg, hogy magukhoz vegyenek egyet. Arról nem is beszélve, hogy a macskaszőr-allergia egyre gyakoribb probléma az emberek körében, melynek lehetséges gyógymódjáról ebben a cikkünkben tettünk említést. Mihez kezdhet tehát az, aki a kicsi lakás vagy az allergia ellenére szeretné átélni a macska szeretgetésének élményét? Úgy tűnik, hogy egy japán cég megtalálta a választ.

A Yukai Engineering nevű gyártó a Kickstarteren gyűjt pénzt, hogy megvalósíthassa a macskasimogatás élményét nyújtó ötletét. Tulajdonképpen egy robotpárnáról van szó, melynek tapintása és szőrössége hasonlít egy igazi macskáéra, ráadásul önmagát csóváló farok is tartozik hozzá. A végtagok és a fej azonban lemaradt, így a cicapárna leginkább egy szőrgombócra hajaz lompos farokkal. Mindezek ellenére a gyártó szerint a Qoobo párna az igazi cica simogatását megközelítő élményt nyújt, hiszen a terápiás robotként is titulált gépezet érzékeli a simogatás intenzitását, és egy gyorsulásmérő segítségével pontosan reagál a mozdulatokra. A párna barna és szürke színben is kapható lesz, valamint USB kábel segítségével lesz feltölthető 8 órányi farokcsóválásra elegendő energiával. A pénz úgy tűnik, nem lesz akadály a párna megvalósításában, hiszen a Kickstarteren kitűzött 5 millió jenes célt a lelkes adakozóknak köszönhetően már majdnem 3 millióval sikerült túlszárnyalni, és a gyűjtés még három hétig tart. A Qoobo a tervek szerint 2018 nyarán kerül majd piacra száz dolláros áron, szóval egy kicsit még várnod kell, hogy te is az öledbe vehesd, de addig is nézd meg az alábbi videót a forradalmi találmányról!

2017. november 12.