Az 5 legkisebb kutyafajta

Legutóbbi cikkünkben a kutyavilág óriásairól volt szó, de kár lenne megfeledkeznünk az igen nagy népszerűségnek örvendő ölebekről sem. A nagykutyások hajlamosak lenézni ezeket a pici állatokat, pedig a legtöbbjük igen csak ragaszkodó és barátságos, ráadásul méretük ellenére (és lehetőségeikhez képest) akár a gazdájuk védelmére is kelnek. Lássuk az öt legkisebb fajtát:

1. Chihuahua vagy csivava

A híres celebek és a 2000-es évek elejének népszerű slágere miatt az egyik legismertebb fajta. A csivava Mexikóból származik, bár egyesek szerint őseit már az ókori Egyiptomban is ismerték. Marmagassága 20 centiméter körül alakul, súlya pedig maximum 3 kilogramm, de kis termete ellenére igen harcias, így akár nagyobb fajtársaira is ráront, ha veszélyben érzi magát. Érzékeny a zajokra, ezért jelzőkutyának is kiváló. A Guinness Rekordok szerint a világ legkisebb kutyája egyébként pont egy csivava.

2. Yorkshire terrier

A yorkshire terrier, vagy más néven „yorkie” szintén nagyon népszerű. Észak-Angliából származik, és több terrier fajta keverékéből tenyésztették ki, ami viselkedésében a mai napig megnyilvánul. Marmagassága körülbelül 20-23 centiméter, míg súlya maximum 3 kilogramm. Az őseitől örökölt ösztöneinek köszönhetően házőrző kutyának sem utolsó, hiszen a csivavához hasonlóan ő sem riad vissza a nagyobb állatoktól, de az emberektől sem.

3. Pekingi palotakutya

A hazánkban inkább palotapincsiként ismert eb Kínából származik, és DNS-vizsgálatok szerint az egyik legrégebbi kutyafajta, hiszen génállománya igen közel áll a farkaséhoz. Marmagassága 15-25 centi között mozog, testsúlya pedig 3-5 kilogramm körül alakul. A palotapincsi nagyon intelligens és szereti a kényelmet, így leginkább lakásban szokták tartani, szőre pedig kiemelt gondoskodást igényel. A korábbiakból kiindulva nem meglepő, hogy méretük ellenére vakmerőek, és bátran kiállnak magukért.

4. Orosz toy terrier

Ugye kitalálod, hogy honnan származik? Az orosz toy terrier a kevésbé ismert fajták közé tartozik, hiszen kitenyésztése csak a 20. század második felében fejeződött be. Marmagassága 20-28 centiméter, súlya pedig maximum 3 kilogramm. Rendkívül vidám természetű kutya, igen nagy a mozgásigénye, ezért sokat kell vele foglalkozni. A hím és nőstény kutyák viselkedése jelentősen eltér egymástól, ezért ha valaki orosz toy terrierre vágyik, érdemes a tenyésztővel egyeztetni a kutya nemét illetően.

5. Máltai selyemkutya

A palotapincsihez hasonlóan a máltai selyemkutya is ősi fajtának számít, hiszen már i.e. 500 körül is léteztek róla leírások. Marmagassága maximum 25 centiméter, míg súlya 2-3 kilogramm között mozog. Hosszú, selymes és fehér szőrzetéről könnyen felismerhető, és szelíd megjelenése, valamint barátságos természete ellenére nem riad vissza a kisebb rágcsálók becserkészésétől sem. Bundája különleges odafigyelést igényel.

enkedvencem-montazs-legkisebb-kutyak-preview02

2016. november 25.