Milyen hatással vannak ránk a macskás videók?

Bizonyára ezt a cikket is azért olvasod, mert érdeklődsz a macskák iránt, ebből kifolyólag pedig szívesen nézel cuki cicás videókat is. Az internet sztárjai mellett természetesen a tudósok sem mehettek el szó nélkül, így amerikai kutatók már azt is megvizsgálták, hogy milyen hatással van az hangulatunkra, ha kis négylábúakról készült tartalmakat nézünk. A kutatás eredményei az állatterápiák területén jelenthetnek áttörést.

Az nem túl meglepő, hogy a cicás videók egyértelműen javítják a közérzetünket. A kérdés inkább az volt, hogy miként szabadítanak fel bennünk pozitív érzelmeket, és milyen szerepük lehet az állatterápiák kiegészítéseként. A téma komolyságát mutatja, hogy a YouTube-ra 2 évvel ezelőtt mintegy 2 millió cicás videót töltöttek fel, melyek 26 milliárdos nézettséget generáltak, tehát egyértelmű, hogy nagy hatással vannak ránk, és egyre többet szeretnénk látni belőlük. Az Indiana University Media School munkatársai 7000 embert vizsgáltak meg, akiknek a 36 százaléka vallotta magát macskásnak, 60 százaléka pedig kutya-macskabarátnak. Mivel ilyen videókat főként munka vagy tanulás közben nézünk, ezért nem elhanyagolható az a kérdés sem, hogy a cicák látványa képes-e ellensúlyozni a fontosabb dolgunk elhalasztásával járó frusztrációt. Nos, a kutatásból egyértelműen kiderül, hogy igen. A résztvevők továbbá jóval energikusabbak lettek, a közérzetük is javult, a negatív érzelmek pedig háttérbe szorultak.

Legszívesebben a macskatartók és a félénkebb, barátságos emberek nézegetnek macskás videókat, melyekre csupán az esetek negyedében keresnek rá célzottan, tehát nagyrészt véletlenül bukkannak rá a cuki tartalmakra. A hangulatunkra gyakorolt pozitív hatás miatt a kutatók szerint a macskás videók olcsó alternatívát jelenthetnek a tradicionális állatterápiák mellett, de a munka vagy tanulás hatékonyságát is növelhetik. A legjobb tehát ha egy pár percre elfelejted a feladataid, és megnézed az alábbi cuki cicákról készült válogatást:

2016. október 14.