Kutyával a tömegközlekedésen

Korábban már adtunk néhány tippet a kutyával való autós utazáshoz, de ha a fővárosban laksz kedvenceddel, bizonyára te is inkább a tömegközlekedési eszközöket választod. A kutyával való buszozásnak, villamosozásnak és metrózásnak olyan szabályai vannak, melyről a legtöbb gazdi nem is tud, ezért a legfontosabb kérdéseken keresztül most bemutatjuk, mire érdemes odafigyelni Budapesten, illetve ezek alapján miről kell tájékozódnod, ha másik nagyvárosba utazol.

Hogyan utazhatsz kutyáddal?

Ha kistestű kutyád van, akkor maximum kézipoggyász méretű szállítóboxban vagy bármilyen ketrecben, táskában magaddal viheted, melyből az út során biztosan nem tud kiszabadulni, illetve bentről sem tud kárt tenni az utasokban, személyes tárgyaikban és természetesen a járműben sem. A szájkosár és póráz használata minden alkalommal kötelező, így nagyobb testű kutyával csak ily módon lehet utazni. Állatot az üléseken nem szabad elhelyezni, csak a járművek padlózatán, illetve lehetőség van kézben való szállításra is, mely esetén a póráz és a szájkosár ugyanúgy kötelező. Az is fontos, hogy egy utas csak egyetlen kutyát vihet fel magával az adott tömegközlekedési eszközre.

Kell jegyet váltani a kutyádnak is?

A válasz igen! Ha kedvenceddel szeretnél utazni, akkor az adott távolságra érvényes, teljes árú menetjegyet kell megvenned neki, de 24 órás és 72 órás jegy, hetijegy és havi kutyabérlet is kapható a pénztárakban.

20170710_enkedvencem_kutya_tömegközlekedés_cikk

Forrás: BKK

Van lehetőséged arra, hogy ingyen szállítsd a kutyád?

Szerencsére van, hiszen a szállítóboxban, „poggyászként” szállított kutyáknak nem szükséges külön jegyet vagy bérletet váltani. Ezen felül egyébként díjmentesen utazhatnak a vakvezető kutyák, különböző segítőkutyák és a rendőrségi szolgálati kutyák is.

Mit vigyél magaddal?

Az utazás előtt győződj meg arról, hogy nálad van a kutyád érvényes oltási könyve, ugyanis az ellenőrzések során elképzelhető, hogy fel kell majd mutatnod. Minden esetben legyen nálad némi víz, és természetes ne feledkezz meg kutyád jegyéről, és a saját jegyedről vagy bérletedről sem!

Mire figyelj még?

A mozgólépcsőre mindenképp, ugyanis a kutyák számára az a legfőbb baleseti forrás! A szerkezet könnyen becsípheti az állat körmét, lábát vagy szőrét, ezért fel- és lelépéskor mindenképp érdemes kézbe venned kedvencedet, ha pedig a méretéből adódóan ez nem lehetséges, szólnod kell a személyzetnek, akik a tartalék, álló mozgólépcső felé fognak terelni titeket.

2017. július 21.