A robotkutya

Ha Japánra gondolunk, rögtön a macskák iránti rajongás juthat eszünkbe, amelynek bizonyítékairól már mi is sokszor írtunk . Ezúttal azonban egy kutyás érdekességről számolhatunk be, ugyanis a Japánban piacra került a legújabb és legmodernebb robotkutya, amely az igazi ebeket ugyan biztosan nem tudja helyettesíteni, de a technikai újdonságként mindenképp izgalmas lehet.

sony aiboEgyelőre csak Japánban kapható a Sony legújabb szenzációja, az Aibo nevű robotkutya, amely a korábbi társaihoz képest már jóval fejlettebb technológiával van felszerelve. Ha humanoidokról vagy jelen esetben robotkutyáról hallunk, az első kérdés, amely felmerülhet bennünk az, hogy mennyire hasonlít a mintául vett élőlényhez, illetve mennyire képes utánozni annak képességeit. A Sony Aibo külsőre egyértelműen robotszerű, ám a benne található megoldások olyan tulajdonságokkal és készségekkel ruházzák fel, amelyekkel már-már ijesztően megközelíti egy hús-vér eb viselkedését. Lássuk mire képes a legmodernebb robotkutya!

A Sony a korábbi robotkutyáihoz képest ezúttal még jobban ügyelt a mozgás élethűségére, hiszen az Aibo a beépített motorok segítségével 22 különböző irányú mozgásra is képes, így a sétálás, a leülés, a fekvés, a pacsizás, a fülek hegyezése és a farok csóválása sem okoz neki gondot. Mindehhez természetesen elengedhetetlen egy erős processzor. Az Aibo nemcsak a mozgásban jeleskedik, hiszen a reakciói is hasonlítanak egy igazi kutyáéhoz. Ha jól érzi magát, azt a farka csóválásával fejezi ki, ugyanúgy forgatja a fejét, mint bármelyik élő eb, de a simogatást is meghálálja hátába, az állába és a fejébe épített érzékelőknek köszönhetően. Egy igazán modern kütyü nem kerülhet forgalomba internetkapcsolat nélkül, így az Aibo képes csatlakozni a 4G hálózathoz, hogy bárhol képes legyen kommunikálni a My Aibo nevű alkalmazással, vagy hozzá tudjon férni a felhőbe feltöltött adatokhoz. Például az orrában található kamera által rögzített felvételekhez. Az orr egyébként az élő ebekhez hasonlóan a robotkutyánál is fontos „szerv”, hiszen ott találhatók a legfontosabb érzékelők, melyek segítségével például feltérképezheti a környezetét, hogy a lehető legrövidebb útvonalon juthasson el egyik pontból a másikba. A robotkutya természetesen tanulékony, így nemcsak hozzánk alkalmazkodik, de trükköket is el tud sajátítani, amelyeket vagy mi magunk mutatunk meg neki, vagy a már említett My Aibo alkalmazásból tölthetünk le rá. Az egyetlen gond a Sony termékével az ára, ugyanis Japánban majdnem félmillió forintnak megfelelő jenért lehet hozzájutni. Ha nem szeretnél ennyit kiadni az Aiboért, akkor inkább csodáld meg az alábbi videóban!

2017. november 22.